Jedynym warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia jest przedstawienie ważnej opinii o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

W naszym przedszkolu wszyscy wychowankowie uczestniczą w zajęciach WWR. Celem spotkań w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju jest instruowanie rodziców w jaki sposób mogą rozwijać zachowania pożądane, deficytowe i jednocześnie pracować nad zmniejszeniem liczby zachowań niepożądanych u dziecka, w oparciu o metody stosowanej analizy zachowania. W ramach WWR raz w tygodniu dziecko uczestniczy w indywidualnych zajęciach logopedycznych oraz zajęciach terapeutycznych, w których biorą udział rodzice. Podczas tych zajęć rodzice zapoznają się z realizowanymi programami, obserwują pracę terapeuty z dzieckiem oraz otrzymują wytyczne do pracy z dzieckiem w domu. Terapeuta opracowuje dla rodziców tzw. "program domowy" oraz instruuje ich, w jaki sposób powinni uczyć poszczególnych umiejętności. W ramach WWR raz na 1-2 miesiące odbywają się wizyty domowe, podczas których terapeuta obserwuje pracę rodzica z dzieckiem w domu, pomaga w rozwiązywaniu trudności oraz opracowuje kolejne kroki do realizacji w programie domowym.

Zajęcia w ramach WWR są nieodpłatne.


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www