W specjalnie zaprojektowanym budynku IWRD, znajduje się 9 sal edukacyjnych przystosowanych do prowadzenia terapii. Dzieci, w zależności od poziomu funkcjonowania i indywidualnych potrzeb, umieszczane są w klasach 1,2,3 lub 4 osobowych. Każdy uczeń ma specjalnie zaaranżowaną przestrzeń do nauki, tak, aby jak najbardziej zwiększyć efektywność prowadzonej terapii. Każda z sal ma podział na strefę zabawy/przerwy, gdzie dzieci mogą odpocząć i pobawić się ulubionymi zabawkami oraz strefę nauki, gdzie znajdują się wszystkie pomoce oraz materiały dydaktyczne. Podczas prowadzenia terapii, w naszej placówce, stawiamy przede wszystkim na dobre samopoczucie naszych podopiecznych, dlatego dokładamy wszelkich starań aby czuli się u nas po prostu komfortowo.

Do prowadzonych przez nas zajęć często wykorzystujemy najnowsze technologie, dlatego w naszym przedszkolu mamy do dyspozycji trzy tablice multimedialne, z których nasze dzieci chętnie korzystają. Ponadto korzystamy również z tabletów oraz komputerów, gdyż wiemy, że dają nam one ogromne możliwości do rozwijania nowych umiejętności.

Oprócz sal terapeutycznych, w przedszkolu IWRD znajduje się specjalnie zaaranżowany pokój dziecięcy, w którym również prowadzone są zajęcia. Powstał on z myślą o nauce podstawowych umiejętności samoobsługowych takich jak: ścielenie łóżka, segregowanie ubrań, składanie ubrań, sprzątanie zabawek, segregowanie przyborów szkolnych, ścieranie kurzu, zamiatanie a nawet mycie okien, wieszanie prania czy podlewanie roślin. Rozwój samodzielności dziecka jest bardzo ważnym elementem w procesie edukacji i jest elementem terapii.

Oprócz tych pomieszczeń, nasi podopieczni mogą skorzystać z:

  • sali konferencyjnej, gdzie istnieje możliwość podłączenia xboxa oraz zorganizowania: warsztatów, przedstawień, koncertów i imprezy okolicznościowych,
  • sali do ćwiczeń, na której posiadamy sprzęt do gimnastyki: drabinki, bieżnię, rower stacjonarny, trampolinę, steper oraz liczne pojazdy: rowery, jeździki i hulajnogi, a także bramki do gry w piłkę nożną;
  • placu zabaw, na który można wyjść z każdej sali na poziomie - 1.

Plac zabaw połączony z ogrodem podzielony jest na dwie części, w jednej znajduje się zjeżdżalnia, piaskownica, karuzela oraz drewniany domek, a w drugiej podwójna huśtawka oraz bujak. Do dyspozycji dzieci są również hulajnogi i rowery.

 


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW