Zajęcia WWR w Przedszkolu IWRD

W naszym przedszkolu wszyscy wychowankowie realizują Wczesne Wspomaganie Rozwoju w ramach tzw. programu domowego. W trakcie zajęć w przedszkolu, na cyklicznych spotkaniach rodziców z nauczycielem prowadzącym Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny (IPET) pokazywany jest sposób uczenia poszczególnych programów, rodzaj wykorzystywanych materiałów edukacyjnych oraz systemów motywacyjnych. Nadrzędnym celem Wczesnego Wspomagania Rozwoju w IWRD jest wspieranie rodziców w rozwijaniu zachowań pożądanych, a także zmniejszeniu liczby zachowań niepożądanych u dziecka, w oparciu o metody Stosowanej Analizy Zachowania (SAZ). Terapeuta opracowuje dla rodziców tzw. "program domowy" oraz pomaga rodzicom wdrożyć go do realizacji w domu. Służą temu również odbywające się raz na 1-2 miesiące w ramach WWR wizyty domowe, podczas których terapeuta obserwuje pracę rodzica z dzieckiem w domu, pomaga w rozwiązywaniu trudności oraz opracowuje kolejne kroki do realizacji w programie domowym.

Jeśli istnieje taka potrzeba, raz w tygodniu w ramach WWR dziecko uczestniczy w IWRD w indywidualnych zajęciach logopedycznych.

Jedynym warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia jest przedstawienie ważnej opinii o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Zajęcia w ramach WWR są nieodpłatne.